Štěpkovač MAXIM 1270 HR je stroj určený převážně na štěpkování potěžebních zbytků (klestu), kde je požadován maximální výkon. Zároveň je vhodný ke zpracování odpadu z pilařského provozu, palet, železničních pražců a celých kmenů.
Vstupní otvor štěpkovače o rozměrech 1200x700 mm je dostatečně velký pro bezproblémové vkládání materiálu.
Stroj je poháněn od vývodové hřídele traktoru přes řemenový převod s pneumatickou spojkou, která zaručuje plynulý rozběh. Při elektronickém řízení stroje slouží spojka k rychlému odepnutí pohonu při náhlém zaseknutí rotoru. Ventilátor štěpkovače není přímo závislý na otáčkách rotoru a jeho rychlost se dá mechanicky měnit, tím se minimalizují problémy s ucpáním komínu.
Štěpkovač je vybaven vlastním hydraulickým okruhem, který ovládá všechny funkce stroje s plynulou regulací otáček vtahovacích pásů.
Štěpkovač je řízen dálkovým ovládáním s elektronickou jednotkou, která zabraňuje zahlcení stroje. Ve stroji je instalován bubnový rotor se stavitelnými noži a otočným protiostřím. Velikost štěpky určují výměnná síta. Stroj je usazen na tandemovém podvozku, s pojezdovou rychlostí do 40 km/hod., s kyvnou nápravou pro snadnější průjezd terénem.

Standardní vybavení: podvozek do 40 km/h, řídící elektronika, hydraulický okruh s plynulou regulací rychlosti posuvu vtahovacích pásů, kloubový hřídel s třecí spojkou, síta s otvory o průměru 30 a 50 mm.

Nadstandardní vybavení: síta dle potřeby uživatele, upravený rotor pro výrobu jemné štěpky